Home Aktualitet Fillojnë “përçarjet” brenda PS? Ministrja Belinda Balluku zbërthen prapaskenat

Fillojnë “përçarjet” brenda PS? Ministrja Belinda Balluku zbërthen prapaskenat

nga Editor

Situta brenda PS mesa duket se ka nisur të lëkundet. Bëhet me dije se ka një ftohje mes Sekretarit të Përgjithshëm, Damian Gjiknuri dhe Arben Ahmetajt e Belinda Ballukut, lidhur me zgjedhjet lokale që po afrojnë. Sipas zërave, Gjiknuri është parë më pranë kryebashkiakut Erion Veliaj.

Megjithatë zërat për një ftohje të tillë, i hodhi poshtë vetë ministrja e Infrastrukturës dhe Energjetikës, Belinda Balluku.

E ftuar në emisionin “Breaking”, Balluku tha se Partia Socialiste është një parti e hapur ku qarkullon mendimi i lirë.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!