Home Aktualitet Aksioni i SPAK në Dibër/ Ja kush janë dy zyrtarët që u arrestuan..

Aksioni i SPAK në Dibër/ Ja kush janë dy zyrtarët që u arrestuan..

nga Editor

SPAK ka zhvilluar nje aksion në Drejtorinë Arsimore Dibër këtë të martë, për të goditur korrupsionin në këtë institucion.

Mësohet se nga ky aksion janë ndaluar Fitim Farruku shef finance në Këshillin e Qarkut, Lul Dani polic bashkiak në Bashkinë Dibër, bashkëshorti i Drejtoreshës së Zyrës Vendore të Arsimit si dhe Halit Shehu Specialist Pyjesh.

Nuk dihet ende për çfarë janë ndaluar, po sipas burimeve  dyshohet se SPAK i ka ndaluar për korrupsion në sistemin arsimor.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!