Home Aktualitet FOTOT e para nga INCIDENTI në Rinas, avioni ndodhet ende jashtë piste

FOTOT e para nga INCIDENTI në Rinas, avioni ndodhet ende jashtë piste

nga Editor

Avioni i linjës “Swift Air” ndodhet ende jashtë pitës dhe është rrethuar nga punonjës që po merren me stabilizimin e situatës.

TIRANË– Fotot që po shikoni tregojnë avionin që ka rrëshkitur sot dhe ka dalë jashtë pistës së aeroportit. Avioni i linjës “Swift Air” ndodhet ende jashtë pitës dhe është rrethuar nga punonjës që po merren me stabilizimin e situatës.

4 / 4Foto nga Rinasi, avioni jashtë piste

Ngjarja është regjistruar pasditen e sotme. Piloti ka dashur të ulet në aeroport, por për shkak të një defekti, avionit nuk i janë hapur rrotat dhe për pasojë, mjeti fluturues ka dalë jashtë piste. Paraprakisht nuk raportohet për persona të plagosur.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!