Home Aktualitet Opozita bojkoton Komisionet online/ Flamur Noka në dalje të Kryesisë: Rama po “përdhunon” parlamentarizmin, duan të na mbyllin gojën

Opozita bojkoton Komisionet online/ Flamur Noka në dalje të Kryesisë: Rama po “përdhunon” parlamentarizmin, duan të na mbyllin gojën

nga Editor

Flamur Noka gjatë daljes nga Kryesia e Kuvendit:

“Vendim anti-kushtetues që përdhunon parlamentarizmim Rama dhe byroja e kuvendit në kundërshtim me kushtet vendosi që të zhvillojë seancat online dhe jo fizikisht. Kjo është frikë nga opozita, Rama e urren parlamentarizmin ai po bën gjithçka për të përdhos për ti mbyll, zërin e opozitës. Ne jemi të vendos për të rikthyer debatin diskutimin në Parlament dhe për tu përballur me regjimin që është në pushtet falë masakrës zgjedhore. Ne do të bëjmë gjithçka që të kthehet parlamentarizmi është vrarë.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!