Home Aktualitet Përshëndet me dorë në zemër! Von Der Leyen takohet me Ramën në pallatin e Brigadave, pritet me ceremoni shtetërore

Përshëndet me dorë në zemër! Von Der Leyen takohet me Ramën në pallatin e Brigadave, pritet me ceremoni shtetërore

nga Editor

Von der Leyen zgjodhi që ta përshëndeste Ramën me dorë në zemër, për shkak të masave anti-Covid.

TIRANË– Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen është pritur nga kryeministri Edi Rama me një ceremoni shtetërore në pallatin e Brigadave. E veshur me një xhaketë ngjyrë rozë, pa maskë, presidentja e KE-së, u takua dhe me anëtarët e kabinetit qeveritar të cilët ishin në pritje të saj. Von der Leyen zgjodhi që ta përshëndeste Ramën me dorë në zemër, për shkak të masave anti-Covid.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!