Home Aktualitet Strazimiri, Bashës: Nëse ke vendosur të drejtosh një parti pazaresh, grabitësish e tregëtarësh, atë e ke te PS-ja!

Strazimiri, Bashës: Nëse ke vendosur të drejtosh një parti pazaresh, grabitësish e tregëtarësh, atë e ke te PS-ja!

nga Editor

Anëtari i kryesisë së PD Gent Strazimiri I ka renditur një sërë arsyesh Bashës, se nëse ai i ka bërë këto gjatë tetë viteve opozitë, atëherë ka vendosur të drejtosh një parti- bandë pazaresh.

Në postimin e tij në Facebook, Strazimiti thekson se ‘nëse drejton një parti pro-amerikane në vlera, histori e standarde, nuk e shet më pro-amerikanin, emrin e te cilit mbajnë 30 vjet marrëdhënie të shkëlqyera, historike e të pamohueshme, mes PD dhe SHBA….

Nëse i ke bërë këto, ke vendosur të drejtosh një parti- bandë pazaresh, grabitësish, tregëtarësh të interesave kombëtare, pa të shkuar e pa moral!!!Një të tillë ky vend ka 80 vjet që e ka dhe, e dyta është e tepërt…!

Postimi i plotë i Gent Strazimirit:

Nëse drejton një parti që vërtetë qëndron kundër korrupsionit, nuk e shet luftëtarin më të paepur anti-korrupsion në 30 vjet pluralizëm…

* Nëse drejton një parti që vërtetë qëndron në krah të njerëzve të ndershëm, nuk e shet njeriun e ndershëm, madje i vetëdijshëm që është njeri i ndershëm…

* Nëse drejton një parti që vërtetë qëndron për një shtet të moralshëm, të drejtë, rregullash, ligjesh e jo njerëzish, nuk shkel me vetëdije çdo rregull të shkruar e të pashkruar, moral e politik…

* Nëse drejton një parti që vërtetë qëndron për një Shqipëri siç e donin martirët antikomunistë, nuk pranon Ardian Dvoranin si “kampion të demokracisë” …

* Nëse drejton një parti pro-amerikane në vlera, histori e standarde, nuk e shet më pro-amerikanin, emrin e te cilit mbajnë 30 vjet marrëdhënie të shkëlqyera, historike e të pamohueshme, mes PD dhe SHBA….

Nëse i ke bërë këto, ke vendosur të drejtosh një parti- bandë pazaresh, grabitësish, tregëtarësh të interesave kombëtare, pa të shkuar e pa moral!!!

Një të tillë ky vend ka 80 vjet që e ka dhe, e dyta është e tepërt…

Por edhe në u bëfshin 2, e dyta s’ka për të qenë kurrë Partia Demokratike!

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!