Home Aktualitet Dorëheqja e Ramës, domosdoshmëri për dështimin e ‘Ballkanit te hapur’

Dorëheqja e Ramës, domosdoshmëri për dështimin e ‘Ballkanit te hapur’

nga Editor

Tashme qartesisht ai “projekt” i Vucic, qe vetem e kurrorezoi ate si lider te Ballkanit, qe tentoi te perdorej per te “shplare” Serbine nga cfare i krijoi Rajonit, qe kerkoi te lere ne “hije” Kosoven, qe u ndertua si nje shtojce e Unionit EuroAzin te Moskes, u cbe.
Vecanerisht mbas ngjarjeve te Malit te Zi, agresionit drejt Kosoves me tanke e avione ruse, ky projekt tashme nuk egziston me edhe si fasade.
Kete gje e konfirmoi edhe vizita e sforcuar e e detyruar e sotme e Rames ne Prishtine.
Kjo u lexua edhe nga fjala e Kurtit aty, ne cdo gje qe ndodhi.
Ne keto kushte per Ramen, si tellall i atij projekti, ngel vetem nje mundesi:
Doreheqja e menjehereshme mbas ketij deshtimi do te ishte zgjidhja vetme per ate dhe kete maxhorance!

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!