Home Aktualitet Lulzim Basha mbledh sot grupin parlamentar të PD-së

Lulzim Basha mbledh sot grupin parlamentar të PD-së

nga Editor

Kyetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka thirrur sërish grupin parlamentar në një mbledhje që do të mbahet në orën 16:00 në selinë blu.

Mbledhja vjen në një kohë kur PD kërkon nisjen e punës për reformën e re territoriale dhe atë zgjedhore.Por edhe në një moment të përplasjeve të forta brenda partisë pas vendimit të Bashës për të përjashtuar Sali Berishën.

Basha gjithashtu u ka kërkuar deputetëve të tij të dalin në terren për të mbledhur denoncimet e qytetarëve.

Ky i fundit është i vendosur se përmes mbledhjes së Kuvendit do të arrijë të shkarkojë Bashën.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!