Home Aktualitet Është paditur për shpifje, Veliaj nuk shkon në seancë në GJKKO, Tabaku refuzon pajtimin

Është paditur për shpifje, Veliaj nuk shkon në seancë në GJKKO, Tabaku refuzon pajtimin

nga Editor

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama po mban një takim zyrtar në Prishtinë ku u prit me ceremoni shtetërore nga kryeministri Albin Kurti. Ndërkohë përgjatë vizitave të tij, është publikuar edhe agjenda e tij me personalitetet që do të takojë. Ajo çfarë bie në sy është fakti se Rama nuk do të takohet me presidentetn e vendit, Vjosa Osmani.

Nuk dihet arsyeja e vërtetë për mungesën e një takimi kaq të rëndëishëm por kujtojmë se Rama dhe Osmani kanë pasur ‘përplasje’ në distancë sa i përket çështjes së minishengenit ballkanik, për të cilin presidentja e Kosovës thotë se është një projekt i dëmshëm.

Ndërsa sjellim në vëmendje vizitën e presidentes Vjosa Osmani në Shqipëri, ku gjatë fjalimit të saj në Kuvend mungonte kryeministri Edi Rama dhe kjo gjë nuk u kalua pa u përmendur.

Mbase kjo mund të jetë “kthim i restos” ndaj veprimit aspak dinjitoz të bërë nga kryeministri gjatë kohës kur Osmani ishte në Kuvendin shqiptar.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!