Home Aktualitet Dita e fundit e Merkel si kancelare, Berisha: Një mike e çmuar e Shqipërisë!

Dita e fundit e Merkel si kancelare, Berisha: Një mike e çmuar e Shqipërisë!

nga Editor

Ish-kryeministri i vendit Sali Berisha, ka reaguar për zgjedhjet në Gjermani, teksa vë në dukje se sot është dita e fundit e Angela Merkel si kancelare.

Berisha thekson se Merkel ishte një mike e çmuar e Shqipërisë dhe e rajonit.

Postimi i Sali Berishës:

Sot dita e fundit e Kancelares Angjela Merkel ne detyre! Ajo do mbetet ne histori se kancelarja qe shnderroi Gjermanine ne lider politik te Europes, e beri ate vendin me te vleresuar te planetit.

Ne timonin e kancelarise gjermane Angjela Merkel me aftesite e saj arriti te perdore fuqine ekonomike dhe politike te vendit te saj per te nxjerre BE nga njera prej krizave me te thella financiare. Ajo ishte nje mike e çmuar e Shqiperise dhe rajonit. Mirenjohje per te gjithe kontributin e saj. sb

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!