Home Aktualitet Donald Trump e konfirmon: Do të rikandidoj në Presidenciale për republikanët

Donald Trump e konfirmon: Do të rikandidoj në Presidenciale për republikanët

nga Editor

Ish -Presidenti Donald Trump tha të premten tha se vetëm “ndonjë lajm i keq nga doktori” do ta pengonte atë nga kandidimi presidencial për Republikanët në vitin 2024, një fushatë të cilën ai e ka lënë të kuptohet që kur u largua nga detyra në janar.

Trump, i cili mposhti ish-Sekretaren e Shtetit Hillary Clinton në vitin 2016, por humbi përballë Presidentit aktual Joe Biden vjeshtën e kaluar, ka vazhduar të sigurojë bazën e tij politike me mundësinë e një fushate të guximshme – duke rritur aleatët politikë përpara zgjedhjeve afatmesme të vitit 2022.

Gjatë një interviste në emisionin “The Water Cooler” në Real America’s Voice, ish-Presidenti u pyet nga komentatori David Brody se çfarë do ta mbante atë larg nga një kandidim në të ardhmen – dhe i treti – për në Shtëpinë e Bardhë.

Epo, unë mendoj se ndonjë telefonatë e keqe nga ndonjë mjek ose diçka e tillë, apo jo?” tha Trump. “Ti e merr atë telefonatë. Ulu dhe shih sepse kemi një raport të keq. … Gjëra që ndodhin nga Zoti,  ndodhin.”

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!