Home Aktualitet Shtrenjtimi i jetës në Shqipëri/ PD: Varfërimi i çdo familje shqiptare është vizioni ekonomik i Ramës

Shtrenjtimi i jetës në Shqipëri/ PD: Varfërimi i çdo familje shqiptare është vizioni ekonomik i Ramës

nga Editor

Nga Jorida Tabaku

Rritet kostoja e produkteve prej taksave të larta, bie konsumi shqiptarëve prej të ardhurave të ulëta.

Mesazhi Ramës është varfëro shqiptarët përmes taksimit, mbyll bizneset përmes zhdukjes së konkurencës, përqëndro ekonominë përmes oligarkisë.

Një qeveri e djathtë e PD do të luftonte për qytetarët, për taksa më të ulëta, për çmime më pak të kripura dhe për më shumë të ardhura në xhepin tuaj.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!