Home Aktualitet Dështuan me negociatat, Rama dhe Cakaj konferencë në orën 17:00

Dështuan me negociatat, Rama dhe Cakaj konferencë në orën 17:00

nga Albina Hoxhaj

Pasi negociatat për Shqipërinë dështuan, kryeministri Edi Rama dhe ministri i Jashtëm në Detyrë, Gent Cakaj do të dalin në një konferencë të përbashkët për shtyp në orën 17:00.

Konferenca lidhet me vendimin e Këshillit të Evropës për përgjigjen negative që mori Shqipëria nga BE.

Lajme te ngjashme