Home Aktualitet Arben Kraja mohoi vjedhjen e vilës, Myslim Murrizi ‘plas bombën’: E kam videon ku shihen hajdutët, do ta publikoj

Arben Kraja mohoi vjedhjen e vilës, Myslim Murrizi ‘plas bombën’: E kam videon ku shihen hajdutët, do ta publikoj

nga Editor

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka paralajmëruar se do të publikojë videon e vjedhjes së vilës së kreut të SPAK, Arben Kraja.

Arben Kraja ka mohuar lajmet që vila e tij ka rënë pre e hajdutëve, por Myslim Murrizi deklroi në “Ora Neës” se posedon videon dhe do ta publikojë.

Ai theksoi se policia e Durrësit mendon se kreu i SPAK, Arben Kraja është shefi i madh dhe prandaj nuk e publikojnë.

“Po e them për herë të parë që kreu i SPAK ka vilë në Lalëz dhe kam videon kur janë futur hajdutët në shtëpi. Videon që ka policia e Durrësit e kam dhe unë. Nuk kam dashur që ta bëj publike sepse nuk dua të merrem me të se ai edhe pak muaj është. Ai duhet të tregojë nëse ka apo jo një vilë në Lalëz, nga e gjeti dhe ku e ka marrë? Policia e mendon se ai është shefi i madh dhe prandaj nuk e publikojnë. Unë për punë ditësh mund do ta publikoj si video. Ky duhet të tregojë nëse ka apo jo vilë atje dhe sa e ka marrë, sa e ka pasur rrogën dhe me çfarë justifikimesh. Ai ka qenë hetues i policisë së komunizmit. Një tre-vjeçar ka mbaruar juridikun në vitet ’97”, u shpreh Murrizi.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!