Home Politike Negociatat/ Angela Merkel: E di që Rama dhe Zaev do zhgënjehen

Negociatat/ Angela Merkel: E di që Rama dhe Zaev do zhgënjehen

nga Editor

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka dalë në një konferencë për media ku ka folur për negociatat e Bashkimit Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

“E di që Rama dhe Zaev do zhgënjehen”, tha ajo.

Nga Brukseli, Merkel u shpreh se Franca, Holanda dhe Danimarka votuan kundër hapjes së negociatave.

Ndërsa sa i përket Gjermanisë, kancelarja gjermane tha se dëshiron që të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi sipas saj nuk i kthen shpinën vendeve që u ka bërë premtime.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!