Negociatat/ Angela Merkel: E di që Rama dhe Zaev do zhgënjehen

Read Time:25 Second

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka dalë në një konferencë për media ku ka folur për negociatat e Bashkimit Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

“E di që Rama dhe Zaev do zhgënjehen”, tha ajo.

Nga Brukseli, Merkel u shpreh se Franca, Holanda dhe Danimarka votuan kundër hapjes së negociatave.

Ndërsa sa i përket Gjermanisë, kancelarja gjermane tha se dëshiron që të hapen negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi sipas saj nuk i kthen shpinën vendeve që u ka bërë premtime.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post FOTO/ Alvin Berisha i kthehet në makth, ambasadori Genti Gazheli mbyll faqen e Facebook pas komenteve të qytetarëve
Next post LAJM I FUNDIT/ Merkel i jep goditjen finale Ramës: Për Shqipërinë pati shumë debate, kam folur me Zaevin…