Home Aktualitet Noka: Kuvendi i PD-së do të mbahet kundër Lulzim Bashës dhe jo kundër amerikës

Noka: Kuvendi i PD-së do të mbahet kundër Lulzim Bashës dhe jo kundër amerikës

nga Editor

Anëtari i kryesisë së PD Flamur Noka, i cili ka dalë hapur në krah të liderit historik të demokratëve Sali Berisha, është shprehur sot para gazetarëve se Kuvendi Kombëtar dhe Kongresi i  partisë do të mblidhet.

Noka: Situata është e jashtëzakonshme në PD, partia po lëngon si pasojë e një vendimi të marrë në mës të natës nga kryetari. I bëra me dije faktin që kryetari duhet të kontrollojë artikulimin e tij, se nuk mundet që lideri të kapet pas të ashtëquajtues, proamerikanizëm dhe të sulmojë bazën amerikane. I bëra me dije se kongresi i PD do të mblidhet, dhe nuk mblidhet për të shqyrtuar vendimet e SHBA, po ky kuvend do të mblidhet kundër Bashës, kundër kryetarit të tashmë është minorancë dhe nuk përfaqëson vullnetin e anëtarëve të PD. Ia bera me dije se Kuvendi do jetë kundër tij dhe jo kundër SHBA. Zëri i cdo demokrati do të dëgjohet.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!