Home Politike LAJMI I FUNDIT/ Dorëhiqet kryeministri i Maqedonisë së Veriut

LAJMI I FUNDIT/ Dorëhiqet kryeministri i Maqedonisë së Veriut

nga Editor

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, ka dhënë dorëheqjen.

Lajmi mësohet nga burimet diplomatike evropiane në samitin e BE-së, ku vendet anëtare nuk kanë arritur një marrëveshje për fillimin e negociatave të pranimit me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!