Home Aktualitet Grida Duma dhe Veliaj përballen sot në Gjykatë/ Deputetja e PD-së e ka paditur kryebashkiakun për shpifje, nuk pranon pajtim

Grida Duma dhe Veliaj përballen sot në Gjykatë/ Deputetja e PD-së e ka paditur kryebashkiakun për shpifje, nuk pranon pajtim

nga Editor

Deputetja e partisë Demokratike, Grida Duma, është paraqitur ditën e sotme në Gjykatën e Posaçme këtë të mërkurë pasi siç është përcaktuar, sot do pritet të përballet me kryabashkiakun e Tiranës Erion Veliaj të cilin e ka akuzuar për shpifje.

Në pamjet e siguruara nga Fax News, shihet momenti kur Grida Duma mbërrin në Gjykatën e Posaçme e veshur me një fustan të bardhe dhe sipër tij një xhaketë të zezë.

Gjykata e Poscme këtë të merkurë do të zhvillohet seanca mes Grida Dumës dhe Erion Veliajt, ku deputetja e PD-së ka paditur për shpifje kryebashkiakun. Në gjkko ka mbërritur duama e shoqëruar nga avokati i sai mbrojtës, ndërsa deri më tani nuk ështe paraqitur Kryebashkiaku Veliaj. 2 javë më parë gjkko shtyu seancë e tyre të pajtimiyt për shkaka të mungesës së palëve, pasi në sallë ishin vetëm përfaqësuesit e tyre.

“Nuk dhamë drejtësi për pajtimin duhet vijuar kjo seancë gjyqësore. Ju bëj me dije se janë me dhjetëra vite tashmë në skenën publike. Nuk është më cështja vetëm e imja personale. Kjo ësht fytyra e politikës shqiptare. Gënjejmë njerëzit dhe ua mpimë shqisat që cdo gjë e gënjështërt në këtë vend të fitojë. Potë besosh gënjeshtra do të bësh gabime dhe kjo të ndodh shpesh në këtë vend”- u shpreh Duma pasi doli nga gjykata.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!