Home Aktualitet Shpërthim në lokalin në Durrës/ bombola e gazit mori flakë, plagosen pronarja dhe një kliente

Shpërthim në lokalin në Durrës/ bombola e gazit mori flakë, plagosen pronarja dhe një kliente

nga Editor

Një shpërthim ka ndodhur në një lokal në Durrës. Policia informon se një bombol ka marrë flakë dhe ka shpërthyer si pasojë e rrjedhjes së gazit.

Nga shpërthimi u lënduan pronarja e lokalit dhe klientja që ishte aty.

Ndërkohë në Perlat të Manzës një 67-vjeçar i ka vendosur zjarrin banesën dhe është vetëlënduar prej flakëve.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Durrës/Informacione paraprake

Më datë 21.09.2021, rreth orës 14:45,në Kallm, Durrës, dyshohet se si pasojë e rrjedhjes së gazit ka marrë flakë dhe më pas ka shpërthyer një bombël gazi në lokalin e shtetasit M. B.

Nga shpërthimi i bombulës së gazit janë lënduar shtetasit M. B., 28 vjeç (pronari i lokalit) dhe  shtetasja M. K., 35 vjeçe, (kliente), të cilët ndodhen nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

Rreth orës 15:15, në fshatin Perlat, Manëz, shtetasi B.I., 67 vjeç, dyshohet se i ka vendosur zjarrin banesës së tij e për pasojë ka pësuar lëndime dhe ndodhet në kujdesin e mjekëve.

Grupet hetimore ndodhen në vendngjarje dhe po punojnë për zbardhjen e plotë rrethanave të ngjarjeve.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!