Home Aktualitet Rastësia e frikshme, tërmeti shkund Shqipërinë në të njëjtën ditë dhe të njëjtën orë si para dy vitesh

Rastësia e frikshme, tërmeti shkund Shqipërinë në të njëjtën ditë dhe të njëjtën orë si para dy vitesh

nga Editor

Pak minuta më parë janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti në Tiranë.

Sipas EMSC-së, magnituda e tërmetit ishte 3.9 e shkallës Rihter.

Me epiqendër 22 kilometra në verilindje të Tiranës, lëkundjet janë ndjerë në Krujë, Durrës, Elbasan, Laç dhe zona të tjera përreth.

Vlen të theksojmë se para dy vitesh më (21.shtator 2019) në të njëjtën orë ka ndodhur lëkundja e fortë me rreth 4.9 ballë e cila më pas u pasua me lëkundjen tragjike të 26 nëntorit.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!