Home Aktualitet Vrasja e babë e bir në Elbasan/ Nis gjyqi për Çapjan

Vrasja e babë e bir në Elbasan/ Nis gjyqi për Çapjan

nga Editor

Gjykata e Posaçme kaloi ne gjykim Florenc Capjan dhe Jorgo Lekun, të akuzuar bashkë me Ardian Çapjen dhe 3 të tjerë për vrasjen e babë e birë Gentian dhe Nezir Beqiri në vitin 2012.

Florenc Çapja u përfaqësua me avokat, ndërsa ndodhet në Dubai, ku ka kërkuar të mos ekstradohet. Ndërkohë, Jorgi Leku, ndodhet në procedurat e ekstradimit në Greqi.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!