Home Aktualitet A po synon Rama postin e sekretarit të Natos?

A po synon Rama postin e sekretarit të Natos?

nga Editor

NGA KLODIAN TOMORRI

Ka ca kohe qe ne eliten e larte politike dhe ate oligarkike po qarkullon nje fjale qe e sheh kryeministrin shqiptar ne postin e sekretarit te pergjithshem te Natos.

Mandati i sekretarit aktual Stoltenberg, edhe ai ish kryeminister i nje vendi te vogel si Shqiperia, mbaron ne shtator te vitit tjeter, pasi ja shtyne nje vit. Llokma aty eshte shume e madhe. Sigurisht qe lobimi duhet i forte. Por nuk eshte cudi qe gjerat te kene filluar te levizin sakaq. Ajo vizita ne West Point, ndoshta mund te jete rastesi. Por ndoshta edhe jo.

A po e synon Rama postin e sekretarit te pergjithshem te Natos? Kete do ta marrim vesh nje dite. Ndoshta e gjitha kjo mund te duket si nje skenar filmash fantashkence. Por nje gje eshte e sigurte. Me Ramen nuk ka gje te pamundur ne planin personal. Mandati i trete nuk ishte pak.

Edi Rama nuk njeh limite ne karriere dhe kjo e beri politikanin me karrieren me te suksesshme ne historine e Shqiperise. Nuk eshte cudi qe tani te kete filluar te synoje te behet edhe nje nga politikanet me karrieren me te suksesshme ne Europe.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!