Home Aktualitet Reagon Berisha: Basha shpalli non-grata bazën e partisë!

Reagon Berisha: Basha shpalli non-grata bazën e partisë!

nga Editor

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka reaguar sot ndaj  deklaratave sipas të cilave, kreu demokrat Lulzim Basha, në mbledhjen e Kryesisë së PD, e cilësoi bazën e Partisë Demokratike si anti-amerikane.

Por zyrtarisht në një deklaratë, PD mohoi se Basha ka etiketuar bazën e partisë si anti-amerikane, ndërsa thekson se SHBA është partneri strategjik i Partisë Demokratike.

Gjithashtu në media u raportua se kreu demokrat u shpreh kundër thirrjes së forumeve drejtuese të PD, përfshi edhe Kuvendin Kombëtar.STATUSI

“Miq, ish-kryetari sot shpalli non-grata bazën e partisë! Sb” shkruan Berisha, duke iu referuar deklaratave të pasqyruara në media.Miq, ish kryetari sot shpalli non-grata bazen e partise! sb

Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe njerëz në këmbë

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!