EurActiv: Dështojnë përfundimisht negociatat, Macron shmang gazetarët

Read Time:24 Second

Media ndërkombëtare “EurActiv”, raporton se kanë dështuar përfundimisht negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi  çështja e zgjerimit nuk është në axhendën e sotme në samitin e BE në Bruksel.

Sipas burimeve të “EurActiv”, tre shtete ishin kundër nisjes së negociatave, ndërsa çështja është më e ndërlikuar, pasi shumë shtete të tjera i kundërshtojnë.

Më tej thuhet se presidenti i Francës Emmanuel Macron bllokoi nisjen e negociatave dhe nuk ka dalë nga dera kryesore as sot as nesër.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “Mijëra shqiptarë kërkojnë azil”/ Eurodeputetja franceze: Si mund të hapim negociatat me Shqipërinë?!
Next post Meta takon ambasadorin e Zelandës së Re