Home Aktualitet Yuri Kim: Përgëzime ndaj Ramës për mandatin e tretë historik

Yuri Kim: Përgëzime ndaj Ramës për mandatin e tretë historik

nga Editor

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim, ka reaguar pas betimit të qeverisë “Rama 3” përpara presidentit Ilir Meta. Kim e ka konsideruar si nëj mandat historik dhe ka përgëzuar kryeministrin Edi Rama.

Më tej, Kim shkruan se SHBA është në gatishmëri të plotë të punojë për të forcuar demokracinë dhe klimën e biznesit në Shqipëri.

Postimi i Plotë nga ambasadorja e SHBA, Yuri Kim

Urime Kryeministrit
@ediramaal për fillimin zyrtarisht të mandatit të tretë historik. 

 pret të punojë intensivisht me 

 për të forcuar demokracinë, mbrojtjen dhe biznesin. Urime dhe suksese!

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!