Home Aktualitet Me dorën mbi Kushtetutë, dalin fotot e betimit të Ramës dhe ministrave te Meta

Me dorën mbi Kushtetutë, dalin fotot e betimit të Ramës dhe ministrave te Meta

nga Editor

Presidenca e Republikës ka publikuar fotot nga ceremonia e betimit të kryeministrit Edi Rama dhe kabinetit të tij qeveritar.

Ashtu siç e përcakton edhe protokolli, ministrat dhe kreu i qeverisë, janë betuar, duke vënë dorën mbi Kushtetutë, ndërsa kanë shihet se të gjithë kanë marrë letrën e dekretit presidenti Ilir Meta.

Ceremonia në fjalë, që u zhvillua në ambientet e Presidencës, është zhvilluar nën masat anticovid, ku të gjithë zyrtarët kanë qenë të pajisur me maskë.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!