Home Aktualitet U kap me mina me telekomandë, lirohet nga burgu vëllai i Alketa Vejsiut

U kap me mina me telekomandë, lirohet nga burgu vëllai i Alketa Vejsiut

nga Editor

Lirohet nga burgu vëllai i moderatores së njohur, Alketa Vejsiu, Endri Vejsiu, pasi rreth 1 viti më parë u kap me 4 mina me telekomandë në Lezhë. 

29-vjeçari u shpall fajtor dhe u dënua fillimisht 10 vite burg për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit”.

Më pas gjykata e dënoi me 4 vite burg, ndërsa së fundmi ka vendosur që dënimi që i ka mbetur Endrit Vejsiu ta shlyejë me shërbim prove.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!