Home Aktualitet Amerikanët tallen me Biden/ E veshin si taleban me sloganin ‘Making Taliban Great Again’

Amerikanët tallen me Biden/ E veshin si taleban me sloganin ‘Making Taliban Great Again’

nga Editor

‘Make America Great Again’, ishte slogani i ish-presidentit amerikan, Donald Trump gjatë zgjedhjeve presidenciale të vitit 2016. Kjo ka bërë që dikë ta frymëzojë sërish dhe të tallet ndaj presidentit aktual amerikan, Joe Binde.

Ky i fundit e ka gjetur veten në një billboard i veshur si një taleban dhe me një raketë në dorë teksa e shoqëronte mbishkrimi ‘Making the Taliban Great Again’ në një autostradë ndërshtetërore në Nju Jork. Sipas mediave, pritet që 15 tabela të tjera të tilla të vendosen në të gjithë vendin.
Ky fenomen shkaktoi gjithashtu shumë reagime nga përdoruesit e rrjeteve sociale.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!