Home Aktualitet Ylli Dylgjeri: Ju jeni e kapur zonja Kim!

Ylli Dylgjeri: Ju jeni e kapur zonja Kim!

nga Editor

Replike

Ju jeni e kapur zonja Kim!-duke lexuar intervisten e Yuri KimPasi i lexova me vemendje fjalët e Ambasadores nuk mund te hesht. Nuk mund te hesht parpara te pavertetave, sajesave, çfaqesimeve, intriges mes rreshtave dhe tangerllekut aziatik.Së pari,Presidenti i SHBA ju ka derguar te mbash ekuilibret ne vend e ne rajon dhe mos fusesh hundet vend e pa vend ne nje shtet sovran.Në shqipëri operon një trupë e tere diplomatesh. Ju keni pervetesuar djallëzisht rolin e violines së parë, dhe po kryeni patronazhismin diplomatik!Së dyti, flisni për biznesin.Ku e keni biznesin? Ku janë marreveshjet? Ku jane kompanite amerikane? Dhoma e tregetise amerikane me se nje here eshte ankuar se ne shqiperi nuk behet biznes. Amerika eshte nder te vetmet shtetete qe nuk ka MOU, Marreveshje te Bashkepunimit Ekonomik me Shqiperine. Doni me? Aty jane shifrat. Ju jeni diplomatja e vetme perendimore qe nuk doni ta shihni ne varferine tone ekstreme. Ju, ju kenaqin dhuratat e Kryeministrit brenda dhe jashte Qeverise. Keto jane pamje ne publik.Se treti, thua se kritikohesh se mbeshtet Qeverine.PO. Do kritikohesh dhe shume.Ti mbeshtet nje nga qeverite me te korruptuara, me te anatemuara, me jopopullore. Ju mbeshtesni nje qeveri qe ka vjedhur zgjedhjet, ka vjedhur lirite e qytetareve, po largon rinine, po rrenon ekonominë, po drogon brezat.Shih raportet e monitorimit te Shtetit Amerikan se çfare thone per vendin tim. Ju s’doni Ti shihni.Së katërti,ju takon thoni njerez kudo dhe ato ju shprehen ndryshe. Nuk eshtee vertete. Ju perzgjidhni, gjeni njerez te nenshtruar, gjeni vasale te pushtetit dhe Edi Rames. Ashtu si njerzit qe takoni edhe Ju jeni e kapur zonja Kim.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!