Home Aktualitet E TURPSHME/ Portali i Mero Bazes fyen shqiptarët mbi bazë krahinore dhe paraqitjen e jashtme

E TURPSHME/ Portali i Mero Bazes fyen shqiptarët mbi bazë krahinore dhe paraqitjen e jashtme

nga Editor

E turpshme ajo që sapo ndodhi në botën e medias shqiptare.

Portali “ Gazeta Tema” i Mero Bazes në përpjekjen për të ironizuar sadopak takimin e mbipopulluar të ish-kryeministrit Berisha me demokratët ka kaluar në fyerje me bazë krahinore dhe në bullizim mbi paraqitjen e jashtme.

Është totalisht në të drejtën e çdo media apo portal, që përtej parimeve të objektivitetit dhe paanshmërisë,  të zgjedhë të ketë afinitetit ndaj një palë politike. Absolutisht asnjë problem me këtë.

Por të shkosh deri në fyerje ndaj bashkëqytetarëve të tu në përpjekje për të ngrënë lugën e çorbës së radhës është e patolerueshme. Deri këtu jo…

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!