Home Aktualitet Berisha: Sot është një ditë e zezë për Shqipërinë, në Kuvend betohet një ‘gangster’ që nuk njeh ligj

Berisha: Sot është një ditë e zezë për Shqipërinë, në Kuvend betohet një ‘gangster’ që nuk njeh ligj

nga Editor

Ish kryeministri Berisha ka nisur sot turin e takimeve me demokratët, një takim i paralajmëruar prej tij, pas vendimit të kryedemokratit Lulzim Basha për ta përjashtuar atë nga grupi parlamentar i PD. Mbërritja në sallën është prit ur me ovacione nga mbështetësit, të cilët kanë bohoritur emrin e tij,’O Sali o hero gjithë Shqipëri ty të do’. Berisha e konsideroi seancen e sotme, nje dite fatkeqesie kombetare.

“Pas themelimit të PD foltorja e shtatorit 2021 është përpjekja më e rëndëisshme dhe historike e juaja, për një PD më të bashkuar më të fortë më të hapur më të sigurtë në të ardhmen e saj. Kjo foltore, nis në një moment më kritik se cdo kohë tjetër për Shqipërinë. Sot në parlamentin shqiptar, betohet për të tretën herë kreu i meduzës i krimit të organizuar shqiptar. Një gangster që nuk njeh normë, nuk njeh ligj, por që ndërton në këtë tokë narkoshtetin e parë e të vetëm në europë. Sot është ditë mënxyre kombëtare, me betimin për herë të tretë të Ramës si kryeministër ivendit. Në tetë vite ka mjeruar ka varfëruar shqiptarët.  ” tha Berisha

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!