Home Aktualitet Rinis seanca plenare/ Opozita nuk heq dorë, Boçi debaton me Lindita Nikollën: Dalim një orë jashtë… (Përplasja)

Rinis seanca plenare/ Opozita nuk heq dorë, Boçi debaton me Lindita Nikollën: Dalim një orë jashtë… (Përplasja)

nga Editor

Pas 15 minutave pushim, Opozita nuk heq dorë dhe ka kërkuar që të ndërpritet sërish seanca plenare deri në momentin që në sallë të vijë kryeministri Rama.

Deputeti i PD-së, Luciano Boçi i ka kërkuar kryetares së Kuvendit që të ndërpresë seancën për rreth 1 orë dhe më pas të debatohet me prezencën e kryeministrit.

Debati Luciano Boci dhe Lindita Nikolla:

Luciano Boçi: Ndërprisni sencën dalim më pas jashtë për një orë kemi të drejttë ta shtyjmë.

Lindita Nikolla: Kërkuat pushim dhe vendosëm 15 minuta kohë

Luciano Boçi: Sipas nenit 52 prandaj ne kërkojmë të shtyhet seanca

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!