Home Aktualitet Rama iku sa prezantoi programin, PD-ja propozon ndërprerjen e seancës, Rushaj: Të vijë këtu të dëgjojë mendimin e Opozitës

Rama iku sa prezantoi programin, PD-ja propozon ndërprerjen e seancës, Rushaj: Të vijë këtu të dëgjojë mendimin e Opozitës

nga Editor

Alfred Rushaj: Ai ka të drejtë të diskutojë me ju për datën dhe zotëria duhet të jetë këtu kur flitet për programin e tij qeverisës. Propozojmë të ndërpritet seanca, kryeministri të vijë këtu dhe të nisim debatet për çfarë ai propozoi që të ndodhë në katër vitet e ardhshme. Është kushtetuese dhe logjike zonja kryeparlamentare. Propozojmë të ndërpritet seanca dhe kryeministri të dëgjojë zërin e Opozitës.

Po të ishte seancë normale do të zhvillohej nesër. Ose e gjitha që u bë është e pavlefshme, na thatë se kryeministrit duhet të rregullojë axhendën. Tani duhet të vijë në respekt të qytetarëve. Të dëgjojë çfarë mendojnë përfaqësuesit e atyre që kanë votuar.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!