Home Aktualitet GJKKO i kthen SPAK dosjen për Fatos Lulon: Heto më shumë ish-gjyqtarin e Kushtetueses

GJKKO i kthen SPAK dosjen për Fatos Lulon: Heto më shumë ish-gjyqtarin e Kushtetueses

nga Editor

Gjykata e Posaçme i ka kthyer për hetim SPAK-ut dosjen për Fatos Lulon, ish-anëtar i Hjykatës Kushtetuese.

Vendimi u mor ditën e sotme (16 shtator) nga gjyqtari Erjon Çela, ndërkohë që SPAK kërkoi që dosja të kalojë për gjykim.

Gjykata i ka kërkuar SPAK të kryejë veprime shtesë hetimore për pasurinë e ish-gjyqtarit.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit e shkarkoi më 23 mars 2018 nga detyra gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese, Fatos Lulo.

Lulo nuk e justifikonte pasurinë e deklaruar mes të cilave flitej dhe për një shumë 480 mijë dollarë kanadeze.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!