Home Aktualitet Berisha sot nis “foltoren”, Yri Kim ia kthen me anti fushatë (Përplasja në ora 18:00)

Berisha sot nis “foltoren”, Yri Kim ia kthen me anti fushatë (Përplasja në ora 18:00)

nga Editor

Yuri Kim duket se nuk është ngopur me shpalljen non grata të Berishës. Ajo ka vendosur të dalë në krah të Bashës që berisha mos i prishë punë atij që nuk i prish punë Edi Ramës. Pikërisht në ditën dhe në orën që Berisha do të fillojë “foltoren” e bashkëbisedimit me demokratat, ambasadorja e SHBA do të japë një intervistë ku do të shigjetojë ish kryeministrin. Përmes një postimi në Tëitter, teksa ka shpërndarë një foto nga intervista në VOA, ambasadorja ka ngritur pyetjet: Ndryshim apo ngecje? Do të luftoni për brezin e ardhshëm apo mbroni fantazmat?

Pyetje të cilat indirekt bien mbi ish-kryeministrin Berisha, i cili ka nisur një lëvizje të brendshme në Partinë Demokratike për rikthimin e asaj që ai e quan sovraniteti i munguar i Partisë Demokratike.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!