Home Aktualitet Dritan Kaba: A MUND TË BESOHET KY NJERI ???

Dritan Kaba: A MUND TË BESOHET KY NJERI ???

nga Editor

Ky eshte sekretari i shtetit Blinken.
Ai nuk di se çfare ka ndodhur ne Afganistan. Nuk e di qe droni amerikan vrau nje punonjes se ndihmes dhe shtate femije, kur e gjithe media amerikane ka dhene edhe emrat.
Blinken nuk e di, nuk e ka lexuar, nuk ia kane raportuar.
Ky di qe Berisha paska bere korrupsion dhe kete e vendos ky pa vendim gjykate.
Per 10 te pafajshim, mes te cileve 7 femije u vrane nga sulmi kriminal, ky nuk e di!!!
Gjithe Amerika politike, mediat po kerkojne falje ky nuk e di. Nuk i dhimbesen jetet e atyre femijeve dhe punonjesit te ndihmes qe ne mes te tmerrit po shkonte tek ata.
Kjo eshte Administrata me e papergjegjshme edhe e paafte qe ka pasur ndonjehere SHBA.
Ky qe kishte biseduar edhe me FBI per punen e korrupsionit te Humter Biden edhe u pyet per kete ne Kongres, por ketij serish i merrej goja edhe nuk mund te fliste per kete çeshtje.
Djali i Biden shet piktura 500 mije dollare pa qene asnje dite piktor, pa shitur asnje pikture edhe ate ia blen nje bleres i panjohur, i padeklaruar.
Keta do luftojne korrupsionin ne vendet e tjera. Keta qe jane ne pushtet me vota te falsifikuara dhe te vjedhura.

P.S. mediat shqiptare, sidomos ato “opozitare” shkruajne edhe kur del foto Yuri, por nuk japin asnje lajm te vertete çfare ndodh ne SHBA.

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!