Media italiane jep lajmin zyrtar: Franca vendos veton, bllokon negociatat për Shqipërinë e Maqedoninë

Read Time:19 Second

Vetoja e Francës bllokon fillimin e negociatave të pranimit në BE me Shqipërinë dhe Maqedoninë Veriore, duke vënë në dyshim të gjithë procesin e zgjerimit evropian.

Samiti i BE-së nuk do të jetë në gjendje të japë dritën e gjelbër për të dy vendet e Ballkanit, megjithë një shumicë të madhe të partnerëve evropianë që favorizojnë rekomandimin e formuluar nga Komisioni.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kryemadhi: Shqiptarët shumë shpejt do të mbeten pa rroga
Next post Kryemadhi: Duhet pakt kombëtar për të zgjidhur këtë krizë