Home Politike Deklarata e Bushatit në ‘Opinion’, reagon Berisha: Në kor me ‘rilindasit’ e tjerë për të mashtruar shqiptarët

Deklarata e Bushatit në ‘Opinion’, reagon Berisha: Në kor me ‘rilindasit’ e tjerë për të mashtruar shqiptarët

nga Editor

Përmes një postimi në Facebook, Berisha shprehet se, qëndrimi i Bushatit është në sinkron me zyrtarët e tjerë të qeverisë për të mashtruar shqiptarët.

Reagimi i plotë i Berishës:

Duke ndjekur “Opinion”!

I pa imagjinueshem qendrimi i ish ministrit ne kor me zyrtaret e tjere per te mashtruar qytetaret shqiptare.
Çeshtja eshte shume e thjeshte.
Vjet u percaktuan 7 kushte nga keshilli i ministrave te BE.
Nga keto kushte nuk u plotesua asnje i vetem.
Kjo dhe vetem kjo eshte thelbi!

Kjo detyroi Bundestagun te shtoje nga 7 ne 9 kushte, de facto 10, dhe hapjes se negociatave vetem pas plotesimit te ketyre kushteve.

I gjetur para ketij mos plotesimi te asnjerit prej kushteve madje dhe perkeqesimit te disa prej tyre siç eshte rritja me 25% e azilkerkuesve nga Shqiperia, Presidenti Macron nuk pranoi te mashtrohet per se dyti se Shqiperia do plotesoje kushtet ndaj tha Stop mashtrimeve te ketyre vendeve dhe Komisionit Europian. sb

Lajme te ngjashme

error: Alert: Content is protected !!