Rama nuk tërhiqet, kuvendi miraton ligjin për Korporatën e Investimeve

Read Time:26 Second

Pas disa orësh diskutime, Kuvendi ka miratuar në mbyllje të seancës plenare 3 projektligjet e parashikuara në rendin e ditës. Kështu, pavarësisht debateve nga ana e opozitës jo parlamentare, u miratua projektligji për Korporatën e Investimeve Shqiptare. Ky ligj u miratua me 77 vota pro, 19 vota kundër dhe 3 abstenim.

Kryeministri Edi Rama nuk ishte në seancën e sotme plenare, pasi ndodhet në Bruksel, në pritje të vendimit që do të japë nesër Këshilli Europian për çeljen apo jo të negociatave për Shqipërinë në BE.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Haradinaj “plas bombën”: Ndalova grabitjen 10 miliardë euro. Thaçi, Vuçiç dhe Rama janë bashkëpunëtorë!
Next post “Xhisiela”, akuza për kallëzim të rremë, Gjykata pushon çështjen për Lulzim Bashën