Haradinaj “plas bombën”: Ndalova grabitjen 10 miliardë euro. Thaçi, Vuçiç dhe Rama janë bashkëpunëtorë!

Read Time:53 Second

Haradinaj ka folur dhe për situatën pas ygjedhore në Kosovë, ku i jep një këshillë Albin Kurtit që të mos herë taksën 100% ndaj Seribsë.

TIRANË- Ish-Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot në mbrëmje në një intervistë  në RTV Ora, tregon prapaskenat e një konflikti mes tij dhe Edi Ramës.

Haradinaj ka folur dhe për situatën pas ygjedhore në Kosovë, ku i jep një këshillë Albin Kurtit që të mos herë taksën 100% ndaj Seribsë.

Ndalova grabitjen 10 miliard euro, që do të realizohej, nëpërmjet planit të ndarjes së Kosovës! Ky dhe ishte pikësynimi i fshehtë ekonomik, në planin e shkëmbimit të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Thaçi, Vuçiç dhe Rama, ishin bashkëpuntorë në realizimin e kësaj skeme. Por unë e ndalova këtë grabitje dhe miniera e Trepçes, sot e prej dy muajsh, i përket vetëm Kosovës”, është kjo deklarata e ish-Kryeministrit të Kosovës.

Haradinaj shprehet më tej se ministri i jashtëm i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka punuar kundër Kosovës, ndërsa Ditmir Bushati rezistoi kundër planit për ndarjen e Kosovës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post “A hani pykë ju, nuk jam në Shqipëri”, Dorian Protoduari i kthehet policisë: Nuk keni për të më kapur dot!
Next post Rama nuk tërhiqet, kuvendi miraton ligjin për Korporatën e Investimeve