Zgjebja e Shqipërisë

Read Time:33 Second

Alfons Zeneli

BE mund të na tolerojë për shkaqe gjeostrategjike, pra për motive që lidhen me politikën e saj të jashtme. Ajo nuk na refuzon e përjashton sepse ka problemet e saj të brendëshme por sepse ne kemi problemet tona të brendëshme. BE si komunitet në përbërjen e të cilit ka shtete liderë të demokracisë dhe ekonomisë botërore, nuk mund të mashtrohet nga patologjia folklorike e ”gjeniut të vogël” Taulantit, as nga fiksimi i të zotit të tij për sfilata e as nga kartat që dërgon grupi i grave revolucionare të kartelit qeveritar.
Zgjebja që i ka ngjitur Shqipërisë nuk mund të fshihet duke tundur e mbajtur bishtin përpjetë nëpër Evropë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Akuza për kallëzim të rremë për çështjen “Xhisiela”, Gjykata pushon çështjen për Lulzim Bashën
Next post Sherri në Kadastrën e Tropojës/ Qytetari: I shkova në zyrë për problemin tim, drejtori u ngrit nga karrigia dhe më goditi me grusht në kokë